Economist

Timișoara
  • Tip job
    Full time
  • Data începerii
    13/03/2019
  • Departament
    Contabilitate

Descrierea poziției

Candidatul ideal

Căutam o persoană responsabilă, dornică să înveţe lucruri noi, deschisă atât în relaţia cu persoanele din colectiv, dar mai ales cu clienţii şi furnizorii.

Cerinţe

  • Studii superioare (Facultatea de Ştiinţe Economice)
  • Abilităţi foarte bune de comunicare şi organizare
  • Cunoştinţe avansate ale pachetului MS OFFICE (Word, Excel)
  • Cunoştinţe despre asocierile în participațiune
  • Experienţă de minim 1 an pe o poziţie similară.

Descrierea jobului

  • Facturarea şi înregistrarea contabilă a facturilor clienţilor
  • Casierie
  • Întocmirea şi operarea registrelor de casă şi a operaţiunilor aferente
  • Recepţii şi înregistrare servicii în contabilitate
  • Încadrarea corectă a veniturilor şi cheltuielilor
  • Îndosarierea şi arhivarea documentelor contabile
  • Întocmirea diverselor rapoarte solicitate
  • Inventarierea patrimoniului.

Sus